SunCare® : SAĞLIK, GÜVENLİK VE ÇEVRE

Sun Chemical, faaliyetlerini SunCare prosedürleri doğrultusunda, çalışanlarının ve diğer personelin (ziyaretçi, taşeron firma çalışanları, stajyer,vb) sağlığını ve güvenliğini koruyacak şekilde sürdürür.

SunCare®, ISO14000 ve OHSAS 18000 üstüne modellenmiş, kimya ve mürekkep sektöründeki girdileri kapsayan ve bu gereklilikleri spesifik Sun Chemical ihtiyaçlarına  uygulayan  bir Sun Chemical standardıdır.

SunCare® programı, farklı lokasyonlarda bulunan tüm Sun Chemical fabrikaları için en yüksek Çevre, Sağlık ve Güvenlik (EHS) standartlarını devam ettirmek için amaç ve hedefleri belirler.

Sun Chemical olarak hedefimiz, çalışanlarımız için, gerekli bilgi ve kaynağın temin edilmesi ve eğitimlerin sağlanması ile güvenli çalışma ortamı oluşturmak ve sürekliliğini sağlamaktır.

SunCare® sertifikası, dünya çapındaki tüm Sun Chemical fabrikalarının mümkün olan en yüksek standartlara uygun olmalarını garanti altına almak amacıyla düzenli olarak gerçekleştirilen denetim programlarından sonra yayınlanır.

SunCare® sertifikalı olabilmek için, bazı gerekliliklerin karşılanması ve periyodik olarak gerçekleşen kurumsal denetimlerde  bunların kanıtlanması gerekmektedir.